"Kicsik, nagyok gyertek, gyertek, Kergessük el most a telet!"

Annusné Gecsei Viktória

Télkergetés, hangoskodás a szlovák óvodában

Különösen várt esemény a gyermekek életében a farsangi időszak, melynek kezdete vízkereszt és hamvazószerdáig tart. Ez az ideje a hangoskodásnak, alakoskodásnak és a mulatozásnak. Ezen időszak egyik programja a télkergetés, az ehhez kapcsolódó néphagyományok megismerése, felelevenítése.

Már a program előtti napokban nagy munkában voltunk, mindenki a saját csoportjában hangoskodásra alkalmas hangszereket készített, valamint busóálarcok, busóbábok is készültek.

Február 21-én az óvoda udvarán gyűltünk össze, ahol énekléssel, mondókázással, a hangszerek csörgetésével, zörgetésével igyekeztünk elkergetni a telet.

A gyerekek sok tapasztalatot szereztek. Aktívan részt vettek a kézműves tevékenységekben, élvezték az új technikákat és a saját készítésű hangszerek adta örömöt. Ezeknek a vidám, örömteli együttléteknek jelentősége a közös élmény, amely erősíti a közösséghez tartozás érzését, a hagyományok ápolását és ismeretekkel gazdagítják gyerekeket.