Mihály napi hagyományőrző program

Zátonyi Erzsébet

Mi szlovák óvodások vagyunk! Mihály napi hagyományőrző program

Mihály napján, ahogy beköszöntött az ősz, az emberek a földeken befejezték a munkát és betakarították többek között a kukoricát is. Ebből az alkalomból a Szlovák Óvoda nagycsoportosai meghívást kaptunk a Csabai Szlovák Szenior Klub szervezésében a Szlovák Kultúra Házába. Rendhagyó délutánt töltöttünk itt, ahol régi csabai, paraszti hagyományokkal ismerkedtek meg a gyerekek kukoricát fosztottunk, morzsoltunk. Jó játék a kukorica! Kukoricaszárból kévéket kötöttek, amibe beültek, bujkáltak a gyerekek, csutkából kutat építettek és csuhéból babát készítettek. Csutkával befűtötték a kemencét, melyben a megfőtt kukoricakását berakták sülni. Az elkészült finomságot porcukorral, lekvárral kínálták óvodásainknak uzsonnára. Élményekben gazdag programon vehettünk részt! Köszönjük Tóth Andrásné nagymamának a szervezést!

Sme slovenskí škôlkari - náš program!

Klub slovenských seniorov na dvore Domu slovenskej kultúry zorganizoval popoludňajšiu zábavu pri horúcej peci s kukuricou určenou slovenským škôlkarom. Ochutnali sme ju uvarenú a v peci trošku prepečenú. S kukuricou sa však dá aj dobre zahrať! Lúpali a mrvili sme ju, studničku sme zhotovili z kukuričných šúľkov, zo šúpolia bábiky. Program bol spojený s bohatými poznatkami a zážitkami!