Karácsonyvárás

Annusné Gecsei Viktória

Ünnepi készülődés karácsonyvárás az óvodában

Ebben az évben a csoportok maguk határozták meg a családi karácsonyuk időpontját és tevékenységét. Mindenki törekedett a gyermekek érzelmi felkészítésére, a meghitt hangulat megteremtésére, a néphagyományok felelevenítésére és a karácsonyi versek-dalok megjelenítésére. Bevontuk a gyerekeket a csoportszoba átrendezésébe, feldíszítésébe, nagy izgalommal várták szüleiket minden csoportban. A szülők nagy létszámban vettek részt a programon, még a délelőtti időpont esetén is.

Mindenhol volt barkácsolás (karácsonyi dísz-készítés, mézeskalács díszítés, stb.), kis ünnepi műsor és eszem-iszom. Így gyermek-felnőtt a közösen megélt élményekkel gazdagodva, a mindennapi rohanásban egy kicsit megpihenve hangolódhatott rá a karácsonyra.

A szülők részéről nagyon pozitív visszajelzések érkeztek, megfontolandó, hogy jövőre is hasonlóan, csoportonként tartsunk családi karácsonyt.