Isten veled Erzsi néni

Pecsenya Edit igazgató

Horváth István Gáborné Erzsike óvó néni 1967. 07. 24. - 2023.07.09

.
Mély megrendüléssel fogadtuk a hírt, hogy intézményünk szeretett óvónője, Erzsike néni, 2023. július 9-én örökre itt hagyott bennünket! A fájdalmunk leírhatatlan, Erzsike elvesztése felfoghatatlan, hiszen ő összenőtt a szlovák iskolával. Itt volt kisgyermek, itt nőtt fel, itt kezdett el 1984 szeptemberében gyermekfelügyelőként dolgozni a kollégiumban. Együtt éltük meg vele az élete főbb állomásait, a férjhez menetelét, családi boldogságát, gyermekei születését 1988 és 1991-ben, majd a nehézségeit és testi-lelki megpróbáltatásait. Nem volt könnyű élete. Kisgyermek korától mozgásszervi problémák kínozták, de soha nem panaszkodott, mindig derűs és optimista volt, hatalmas akaraterővel rendelkezett és tántoríthatatlanul újabb és újabb kihívások elé állította magát. Tanult és mindent tudni akart a gyerekekről. 1992-ben dajka képesítést szerzett, majd 1999-ben gyógypedagógiai asszisztensi végzettséget, 2005-ben pedig főiskolai oklevelet kapott, így intézményünk óvónőjeként dolgozott élete végéig. Nagyon szerette a hivatását. Megtiszteltetésnek vette, hogy foglalkozhat a gyerekekkel, szerette őket a végtelenségig. Örökké mosolygós, örökké optimista volt. Az utolsó pillanatokig hitt a felgyógyulásában, az őt látogató kollégáit vigasztalta, hogy tartsanak ki, készül vissza. Halálos ágyán is lelkiismeretfurdalás gyötörte, hogy nem lehet a csoportban és kolléganőinek most sokkal több a dolga. A betegségtől elgyengülve, remegő kezekkel, rendületlenül hajtogatott, origamikat készített, hogy segítse kolléganőit. Tragikusan fiatalon ment el közülünk.

Drága Erzsike, Isten nyugosztaljon!
Pecsenya Edit