Tök jó napok, tök ügyes kezek!

Tóth Mariann

Tök jó napok, tök ügyes kezek!

„Tök jó program,

Tök ügyes kezeknek”

Kedves Szülők!

Ismét érdekes programmal kedveskedtünk a gyerekeknek.

A tökfaragásnak, töklámpa készítésnek nagyon régi magyar hagyományai vannak, ezt szerettük volna feleleveníteni csoportjainkban: különböző vidám arcok kivágásával „tökvicsorit” készítettünk, dísztökökből mécsest, szép dekorációt varázsoltunk, és ebből kiállítást rendeztünk óvodánk folyosóján.

Hét közben játékos mozgást, versenyeket szerveztünk, dalos játékokat, mondókákat, meséket ismertettünk meg a gyerekekkel, amik témája mind-mind a TÖK körül forogtak.

És hogy még élményszerűbb legyen, meg is kóstolhatták: sütőtököt sütöttünk, tökmagot pirítottunk, almás lepényt készítettünk.

A szülők hoztak különféle tököket, szárazvirágot, egyéb díszítő elemeket, néhány gyertyát, mécsest, hogy programunk minél sikeresebb, a folyosónk minél látványosabb legyen!

A jókedvről árulkodjanak a képek!