„Süvegemen nemzeti szín rózsa…”

Zátonyi Erzsébet

Nemzeti ünnepünkhöz kapcsolódóan, 2022. március 16-án, szerdán délelőtt, óvodai csoportjainkba hagyományőrző katonák érkeztek viseletben, felszereléssel.

„Süvegemen nemzeti szín rózsa…”

A gyerekek érdeklődőek voltak, feszült figyelemmel ültek a szőnyegen. A katonák korhű viseletüket és fegyvereiket mutatták be, beszélgetést kezdeményeztek. A látogatás végén az érdeklődő óvodások fel is próbálhatták a csákókat, megfoghatták a fegyvereket, és a Kossuth Lajos azt üzente című dalt énekeltük el közösen. Köszönjük a katonák látogatását!

16. marca predpoludním pri príležitosti štátneho sviatku prišli do skupín našej materskej školy vojaci, ktorí ešte zachovávajú tradície. Mali oblečené uniformy, priniesli so sebou aj zbrane, ktoré ukazovali deťom a rozprávali sa s nimi. Pre deti to bolo veľmi zaujímavé, sedeli na koberci a pozorne počúvali. Na konci návštevy si deti mohli vyskúšať čiapky a mohli do rúk chytiť zbrane. Spolu si aj zaspievali. Ďakujeme vojakov za návštevu!