Óvodai ballagás

Motyovszki Éva

Elbúcsúztunk iskolába készülő nagycsoportosainktól

Óvodánkban mindenkit örömmel töltött el, hogy ebben az évben a mini-, kis-, és középső csoportosok szülei is megjelenhettek az Évzáró és egyben Ballagási műsorokon, hiszen már két éve nem tudtunk összegyűlni ilyen nagy számban, a járvány-helyzet miatt. Óvodai csoportjaink külön készültek erre a napra, más-más napot választva a búcsúzásra.

Majd elérkezett az a pillanat, amikor lezártuk nevelési évünket ezzel a bensőséges, meghitt programmal, ünnepi hangulatot teremtve az ebédlő falai közé. A vendégek az Évzáró műsorban egy kis betekintést nyerhettek, hogy mivel foglalkoztunk egész évben. Ízelítőt láthattak kedves óvodás dalokból, versekből és vidám mozgásos műsorszámokból. Még a legkisebbek is nagy izgalommal készültek erre a napra, várták, hogy megmutathassák, mit tudnak.

A Ballagásra ezután került sor, ahol a kiscsoportosok, középsősök elbúcsúztak társaiktól, akik már ősztől az iskolában folytatják mindennapi életüket. Az ünnepségen visszaemlékezhettünk, hogy néhány éve hogyan érkeztek ide a csetlő-botló, sírdogáló kiscsoportosok, akik most már önálló, ügyes, talpraesett nagycsoportosokká cseperedtek. Mi, óvodai dolgozók, elmondhatjuk, hogy szinte a kezeink között nőttek fel, és az együtt töltött évekből a szép emlékeket őrizzük majd meg róluk.

Milí predškoláci! Kedves Ballagók!

Néhány éve anyukátok kezét fogva, kicsit félve érkeztetek ide, a Szlovák óvodába, ahol mi igyekeztünk benneteket szeretettel fogadni. Itt sok mindent tanulhattatok, érdekes programokban, tevékenységekben vehettetek részt, a csoport közösségét erősíthettétek. Reméljük, hogy majd az iskolában is ugyan ilyen jól érzitek magatokat. A sok ismereten, tanuláson túl, megszeretitek tanítóitokat, és barátokat szerezhettek magatoknak. Bízunk benne, hogy jól megy majd a tanulás, megfelelően helyt álltok az iskolában.

Dovidenia! Viszont látásra!