Őszi örömködés

Zátonyi Erzsébet

A Korona-vírus járvány következményeként nem veszünk részt óvodásainkkal külső helyszíneken szervezett programokon. Ez motivált minket arra, hogy minél színesebbé tegyük gyermekeink mindennapjait óvodán belül rendezett eseményekkel. Kellemes időtöltést szerveztünk 2020. október 9-ére, péntek délelőttre „ŐSZI-ÖRÖMKÖDÉS” című programunkkal.

Tematikus délelőttünk játékai az ősz termései köré szerveződtek. Volt mezítlábas-mendegélő (mezítlábas ösvény), kukorica-morzsolás, csutkából való építkezés, mandalakészítés, kézműveskedés/barkácsolás, mozgásos játékok/sorversenyek, zöldség-, gyümölcskóstoló + dió-, mogyorótörés, logikai és ügyességi játékok, őszi termések magvainak válogatása, napraforgófejből a magok csipesszel kiszedése, a morzsolt kukoricába rejtett „őszi kincsek” kitapogatása, megfejtése, és még sok más érdekesség!

A jókedv, vidámság, játék mellett célunk, nemzetiségünk hagyományainak, a régmúlt idők játékainak felidézése, a kapcsolódó szlovák kifejezésekkel való ismerkedés!

Programunk sikeres volt, a gyerekek nagyon jól szórakoztak! Gyerekszáj a nap folyamán: „Ez tényleg jó szerintem! Olyan jó, hogy csikizi a talpamat!  A dió elég fájós! Mehetünk még egy kört? Mehetek még kukoricát morzsolni?” Derűs, élményekkel teli nap jellemezte a délelőttöt. Köszönjük a szülők hozzájárulását, támogatását!

Koronavírus spôsobil, že sme sa s deťmi, so škôlkarmi, nechceli z hľadiska ich i našej bezpečnosti zúčastniť na aktivitách, programoch mimo materskej školy. A tak sme sa rozhodli zorganizovať pre škôlkarov zážitkový deň s názvom JESENNÉ RADOSTI. Tematickým okruhom boli jesenné plody. Deťom sme pripravili rôzne aktivity: zážitkový bosý chodník, mandaly z jesenných plodov, lúpali a mrvili sme kukuricu, studničku sme zhotovili z kukuričných šúľkov, hrali sme sa pohybové hry, ochutnávali sme ovocie a zeleninu atď. Pripomenuli sme si  hry z čias minulých, oboznámili sme sa so slovenskými výrazmi. Program mal veľký úspech a bol plný nových zážitkov. Deti sa dobre zabávali.

Za podporu rodičov v projekte veľmi pekne ďakujeme!

Za podporu rodičov v projekte veľmi pekne ďakujeme!