Gyereknap 2022.

Tóth Mariann

Egy kivételes nap - Gyereknap az óvodában

A nemzetközi gyereknapot 2022.05.27-én tartottuk meg óvodánkban. Kivételes nap volt ez a mi és gyerekek számára is, hiszen a szüleik közösen összefogva egy csodálatos napot szerveztek nekünk. Szerencsére az időjárás is kedvezet nekünk, ezért az óvoda udvarán vidámabbnál vidámabb játékokat találhattak egész délelőtt folyamán az ovisok. Kipróbálhattak két ugráló várat, kérhettek a kezükre csillámtetoválást, kipróbálhatták magukat a horgászásban. Egy kedves szülő lufit hajtogatott minden jelenlévőnek. Az édesanyák finom gofrit sütöttek, amit csupa finomsággal ízesítettek és rengeteg pattogatott kukorica fogyott.

Nem csak a szülői összefogás, a Szülői Munkaközösség, hanem az Intézményünk Alapítványa is támogatta játékokkal a nap sikerét. Gazdagodott udvarunk hintával, motorokkal, játék fűnyíróval,stb.

Ennyi vidámság és meglepetés rengeteg mosolyt csalt a gyerekek arcára, az óvoda dolgozói és a szülők nagy örömére.

Medzinárodný deň detí sme tento rok oslávili 27. 05. 2022. Bol to výnimočný deň pre deti aj pre nás. Rodičia nám spoločnými silami zorganizovali úžasný deň. Mali sme pekné počasie, a tak si škôlkari mohli na dvore celé predpoludnie skúšať zábavné hry. Deti sa mohli vyšantiť na nafukovacom skákacom hrade, dať si na ruku trblietavé tetovanie a vyskúšať si rybolov. Jeden z rodičov zložil pre všetkých prítomných balóny. Mamy napiekli čerstvé vafle, ktoré boli ochutené všakovakými dobrotami, a spotrebovalo sa i veľa pukancov.

Deň detí sa vydaril nielen vďaka podpore rodičovského združenia, Rady rodičov, ale poďakovanie patrí i Nadácii našej inštitúcie. Deti dostali hojdačky, motorky, kosačku na trávu atď.

Veľa zábavy a prekvapení vyčarilo na tvárach detí bezstarostné úsmevy, ktoré priniesli veľkú radosť zamestnancom škôlky i rodičom.