Dínó-parti
Dínó-partin járt a Szlovák Óvoda Pillangó csoportja a Munkácsy Mihály Múzeumban!
2026. április 23-án délelőtt az „Eltűnt szigeteink dinoszauruszai” című időszaki kiállítást tekintették meg a Szlovák Óvoda Pillangó csoportos óvodásai a Munkácsy Mihály Múzeumban. A tárlat rengeteg élményt tartogatott a gyerekeknek. Ahogy beléptünk, azonnal magával ragadott minket a különleges szigeti környezet hangulata. Megcsodálhattuk az élethű dinoszaurusz-modelleket, hallgathattuk félelmetes hangjukat, és kíváncsian követtük a lábnyomaikat. Klári néni, a tárlatvezetőnk, a tablók segítségével mesélt nekünk a dínók világáról, majd egy izgalmas kisfilmet is megnéztünk az ihoskúti dinoszaurusz-lelőhely felfedezéséről. A vitrinekben közelről is megvizsgálhattuk a leghíresebb magyar dinoszauruszok csontjait. A játék természetesen most sem maradhatott ki! A „kis paleontológusok” dínó csontokat régészkedtek, puzzle-t raktak ki, a kézműves sarokban pedig kedvükre színezhettek. Kipróbáltuk a dínó lábnyomos pecsételőket, bujkáltunk az óriási dínó tojásokban, a tematikus foglalkozást pedig dínós könyvek és gondolkodtató, játékos feladatok tették teljessé. A gyerekeket annyira magával ragadta a dínók világa, hogy a mai napig emlegetik az élményeket; volt olyan óvodásunk is, aki otthon a tárlaton látottakat elmesélve saját dínó-kiállítást és bemutatót tartott a családjának.







